Nízkotatranská MTB Tour 2017-výsledky a iné informácie

Krátke poohliadnutie za 3. ročníkom Nízkotatranskej MTB Tour 2017

Na Nízkotatranskej MTB Tour 2017 sa zúčastnilo 186 pretekárov, vrátane detí. Sme veľmi pyšní, že napriek psiemu počasiu, napr. na križovatke na Magurku bolo 4°C, sa pretekári vysporiadali s nástrahami tratí. Zlé počasie malo však i svoje pozitívum. Po troch ročníkoch pekných „okien“, cyklistická verejnosť už vie, že trate v Lúžnej sa dajú slušne jazdiť i za  dažďa.

Vďaka sponzorom, členom klubu i ďalším dobrovoľníkom sme štartovné udržali v „low cost“  cenovej úrovni. Preteky sú dostupné pre všetkých cyklistických zanietencov vrátane najmenších. To všetko sa podarilo zároveň s ďalším zlepšením služieb pre pretekárov a taktiež divákov, ktoré možno vysoko prekračujú „low cost“ kategóriu.

Ako čerešnička na torte je rozmáhajúca sa medzinárodná účasť z Česka a Poľska.  Títo zahraniční jazdci tu neboli len tak, vyhrali štyri kategórie. Popri zvučných slovenských menách ako napr. Andrej Kubiš či Pavol Gábor, zarezonovalo meno Karel Hartl z ČR, jeden z najlepších amatérov kontinentu. Rozhovor s ním si môžete prečítať tu.
Z našich jazdcov ovládli svoje kategórie Kevin Bystričan, Sandra Bystričanová a taktiež Barbara Chomová a Kristínka Veselovská. Touto cestou gratulujeme  nielen im, ale aj našim ostatným jazdcom   a ďakujeme za výbornú reprezentáciu klubu!

Pre spomínané počasie, drvivá väčšina divákov pochádzala s radov príbuzných, kamarátov či partnerov pretekárov. Veľmi si vážime, že ich prišli povzbudiť a sú vždy motorom pre pretekárov a organizátorov a rovnocennou súčasťou nášho snaženia.

Dúfame, že či už pretekári alebo diváci sa u nás cítili dobre a výhercovia si užijú ceny z tomboly. Zaslúžia si ich. Pozorne načúvame konštruktívnym hodnoteniam a už teraz vieme, na čom popracovať v budúcom ročníku. Každý ročník sa snažíme niečo vylepšiť a nebude to inak ani v tom ďalšom.

« 1 z 6 »

Tentokrát počasie vyskúšalo nielen fyzické ale aj mentálne vlastnosti jazdcov na Nízkotatranskej MTB Tour. Tu je ukážka ako, skoro najmladší účastníci, nemali zábrany „obuť sa“ do blatistého terénu. Náš pretekár Denis šliapal, až sa kamera vytriasla.

Výsledky

Výsledky sú v PDF formáte. Každá trať má na konci uvedený počet strán. Kliknite na koniec strany. Na ďalšiu stranu sa dostaneke kliknutím na šípku, ktorá sa tam objaví.

Výsledky možete nájsť i tu.

20170617_luzna700m
20170617_luzna4km
20170617_luzna15km
20170617_luzna23km
20170617_luzna47km
20170617_luzna66km