9. kolo SP a MSR v cyklokrose-Bánovce nad Bebravou 2017

Cyklokrosový seriál vyvrcholil v nedeľu 3.12.2017 v Bánovciach nad Bebravou Majstrovstvami Slovenskej republiky. V tejto sezóne sa premiérovo na snehu.
Najviac si to „vychutnali“ najmladší pretekári. Štartovali v dopoludnajších hodinách, keď trať bola zasnežená a ešte zamrznutá. Pretekárske špeciály boli na trati neovládateľné a bolo to ťažké a niekedy nemožné ich skrotiť. V tejto škole šmyku naši jazdci absolvovali niekoľko veľmi nepríjemných pádov s akrobatickými takmer cirkusovými prvkami ako napríklad let voľný cez riadidlá. Aj keď doudieraní, prejavili svoj silný športový charakter a dojazdili do cieľa v takomto poradí 9.Nikolas, 11.Sandra, 13.Denis, 15.Adam. Narazené chrbty či rebrá budú ešte dočasne pobolievať, ale umiestnenia budú hriať navždy.
O čosi lepšie sa jazdilo okolo obeda Marekovi a Kevinovi, keď povolil ľad a trochu sa urobila kaša. Marek vyjazdil 6.miesto a Kevin sa vošiel do prvej päťky, ktorú uzatváral.
Trať bola technická a zľadovatelá, bolo to veľa o šťastí, ktoré sa usmialo i na našich. Nielen na národnom šampionáte vzorne reprezentovali náš klub i obec, ktorú zasa trochu zvýraznili v cyklistickom svete. Vyjazdili solídne výsledky, na ktoré môžu byť hrdí a hlavne dojazdili bez vážnejších zranení.