Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose 2018

 V nedeľu 2.12.2018 sa konali v Banskej Bystrici Majstrovstvá SR v cyklokrose.Mrznúci dážď neveštil nič dobré. Preveril nielen šoférov áut, len v tomto meste bolo cez 40 dopravných nehôd, ale aj technické zručnosti jazdcov. Najmä ich hlavu a odolnosť voči strachu. Klobúk dolu pred všetkými, čo sa postavili na štart a potlačili svoj pud sebazáchovy . Priebeh pretekov bol vyslovene adrenalínový a víťazi až do konca nejasní.
Od štartu kategórie žiaci a žiačky sa Sandra Bystričanová držala v prvej trojici. Potom však udalosti nabrali spád. Prvé zblokovanie na trati. Chlapci v kopci dostali šmyk a následne pretekárka pred ňou jej skrížila cestu. Sandra musela v kopci zostúpiť, ale zošmyklo ju a musela sa zo skrumáže vymotať, čo znamenalo významnú časovú stratu. Pozbierala však všetky sily a dotiahla sa to do prvej trojky. Dokonca si vybudovala i solídny náskok od štvrtej pretekárky a vstupovala do posledného kola na úchvatnej 3.pozícií. No prišiel osudný pád na neovládateľne šmykľavej zľadovatelej trati a pretekárka za ňou ju v tej chvíli obehla. Pódium sa jej síce zošmyklo, ale 4. priečka z Majstrovstviev Slovenska je tiež vynikajúci výsledok.
Podobne sa zamiešali karty aj Marekovi Bystričanovi. Po štarte v Masters, hneď v prvom kole zhodil reťaz. Ináč rutinný úkon nahadzovania reťaze sa so skrehnutými rukami v mrznúcom daždi zmenil na nočnú moru. Pretekári len tak frčali okolo neho. Marek to však nevzdal a dotiahol to aj napriek poruche na 4.miesto. 
Situácia ako cez kopirák bola i u našich dvoch borcov Nikolasa a Denisa Poliakovcov. Klzká trať, niekoľko krkolomných pádov, kde sa zaplietli i oni, rozdýchavanie a stíhacie jazdy šťastnejších súperov. Tak sa dá v skratke popísať ich zápolenie na trati. Nakoniec pricválali ako ľadoví rytieri na svojich tátošoch ozdobení trofejným blatom do cieľa. Nikolas obsadil 11. priečku a Denis 14.
Takto sa bijú o titul správni pretekári z Lúžnej na majstrovstvách Slovenska!

V celkovom poradí po odjazdení sezóny cyklokrosu klub ŠKC Liptovská Lúžna získal 13. miesto zo 119 klubov! Ďakujeme všetkým našim pretekárom, ktorí sa podieľali na takom peknom výsledku. Naďalej im želáme, aby s takou chuťou a bojovnosťou bicyklovali aj budúcu sezónu.