Preteky cez májové sviatky 2019

Naši pretekári a pretekárky nepresedeli oba májové sviatky na gauči, ale využili ich na meranie síl s konkurenciou.

1.mája bola početná detská posádka zavítala na 1.kolo Detskej Považskej cykloligy.
Výborná správa je, že všetci naši pretekári sa vmestili vo svojich kategóriach do prvej desiatky. Svojim hladom po dobrom umiestnení siahli na svoje dno. Výsledok? Obsadili sme dve pódiové umiestnenia:
7.Kamil Sidor(starší žiaci)

8. mája sa znova početná skupina pretekárov ŠKC L.Lúžna zúčastnila na Detskej Tour Petra Sagana v Žiline. V šikrokom štartovom poli, kde na štarte stálo v niektorých kategóriach aj do 100 detí, sa naši najmenší pretekári nestratili a bojovali do samého konca. Hoci štartovali zo zadných radov, dravo sa prebíjali na vyššie priečky ako sa patrí na bojovníkov, ktorí sa nevzdávajú.
Matúško Piller dokonca vyhral ocenenie najväčší skokan pretekov. Bez okolkov a nekompromisne predbehol najviac pretekárov zo štartu.
Všetkým patrí obdiv a poďakovanie za snahu, bojovnosť a odvahu.