MSR v cyklokrose-Krupina 2019

V nedeľu 1.12.2019 sa v Krupine bojovalo o majstrovské tituly a národné dresy.
Trať bola blatistá a šmykľavá s ťažkými technickými pasážami. Prišlo to prvé mrazivé ochladenie, ktoré vyskúšalo jazdecké schopnosti pretekárov. Svedčili o tom aj mnohé pády. My však máme neskutočnú radosť, je to tam!
Doviezli sme domov vicemajsterku Slovenska-Sandru Bystričanovú!
Veľmi pekne si počínali aj Marek Bystričan na 5. pozicii v masters a v U23 taktiež 5. priečka patrila Kevinovi Bystričanovi .
Teodor Martiška v mladších žiakoch vybojoval solídne 19. miesto.
Celkovo náš klub skončil na 14.priečke zo 121 klubov. Ďakujeme všetkým našim pretekárom za krásne výsledky a snahu nielen z majstrovstiev, ale za výkony počas celého roka!

Grand prix Košice 2019

Minulú sobotu 23.11.2019 sa uskutočnila Grand Prix Košice-7.kolo Slovenského pohára v cyklokrose UCI C2.
Domov sme priniesli dva cenné kovy-striebro Sandra Bystričanová a bronz Marek Bystričan. V mladších žiakoch 20.pozícia patrila Teodorovi Martiškovi.
V najťažších kategóriách Elite a U23 boli na štarte zastúpení pretekári z Belgicka, Francúzska, Česka či Maďarska. Hlavne prvé tri menované krajiny sú považované za veľmoci v tomto športe. V tejto konkurencii v kategórii U23 vyjazdil 20.priečku Kevin Bystričan.

Majstrovstvá Európy v cyklokrose 2019

V talianskom Seville sa 9.novembra 2019 uskutočnili Majstrovstvá Európy v cyklokrose za účasti takmer 600 pretekárov vrátane nášho borca Mareka Bystričana.
Pred pretekmi vytrvalo pršalo, čo silno poznačilo trať, ktorá pripomínala skôr čerstvo poorané pole. Na 80% trate nebolo možné bicyklovať, iba bežať. Viac ako polmetrové hlboké jamy boli tvrdý oriešok pre každého pretekára. Marek si priniesol zážitok z tohto bahenného “raja” a 35. priečku.

Nízkotatranská MTB Tour 2019-krátke zhodnotenie

Nízkotatranská MTB Tour 2019-foto

« 9 z 9 »

Nízkotatranská MTB Tour 2019-výsledky


Škoda MTB maratón Levočské vrchy 2019 a Detská tour Petra Sagana v Spišskom Hrhove 2019

25.5.2019 naši maturanti boli poskúšať Škoda MTB maratón Levočské vrchy. To, že sa pripravovali na maturity a našli si popritom čas aj na preteky je až neuveriteľné. Tomu sa hovorí nervy zo železa .
Kevinovi Bysričanovi akademický týždeň veľmi prospel. Výsledok-1miesto. 
Jožko Bednárik, musel pre neočakávané zdravotné ťažkosti z dobre rozjazdených pretekov odstúpiť-DNF.
Skrátka telo si robí čo chce a zdravie je vždy až na prvom mieste. Veríme, že je to už v poriadku.


26.5.2019 Detská tour Petra Sagana v Spišskom Hrhove prilákala zasa našich drobcov. V tradične širokom štartovom poli sa naši nestratili: 24.Šimon Mydliar, 34.Matúš Mydliar, 28.Pažítka Matej, 29.Glemba Tomáš, 12.Karolinka Stašová, 23.Marek Staš. Tentokrát v kategórii skokan pretekov zažiaril Matúško Mydliar-3.priečka a Šimonko Mydliar-5.priečka.

Preteky cez májové sviatky 2019

Naši pretekári a pretekárky nepresedeli oba májové sviatky na gauči, ale využili ich na meranie síl s konkurenciou.
 
1.mája bola početná detská posádka zavítala na 1.kolo Detskej Považskej cykloligy.
Výborná správa je, že všetci naši pretekári sa vmestili vo svojich kategóriach do prvej desiatky. Svojim hladom po dobrom umiestnení siahli na svoje dno. Výsledok? Obsadili sme dve pódiové umiestnenia:
1. Nikolas a 3.Denis
a ďalšie poradie tiež nie je maličkosť:
7.Šimon Mydliar(micro)
5.Matúš Mydliar(mili)
9.Nicolo Polkan(mini)
1.Nikolas Poliak(starší žiaci)
3.Denis Poliak(starší žiaci)
7.Kamil Sidor(starší žiaci)
 
8. mája sa znova početná skupina pretekárov ŠKC L.Lúžna zúčastnila na Detskej Tour Petra Sagana v Žiline. V šikrokom štartovom poli, kde na štarte stálo v niektorých kategóriach aj do 100 detí, sa naši najmenší pretekári nestratili a bojovali do samého konca. Hoci štartovali zo zadných radov, dravo sa prebíjali na vyššie priečky ako sa patrí na bojovníkov, ktorí sa nevzdávajú.
Matúško Piller dokonca vyhral ocenenie najväčší skokan pretekov. Bez okolkov a nekompromisne predbehol najviac pretekárov zo štartu.
Všetkým patrí obdiv a poďakovanie za snahu, bojovnosť a odvahu.
Nech sa páči zoznam našich bojovníkov:
5.Vaneska Veselovská
31.Matúško Piller
28.Kristínka Veselovská
43.Matúško Mydliar
6.Sandra Bystričanová
57.Šimonko Mydliar
37.Maťko Pažitka
33.Marek Staš
42.Tomáško Glemba
 

Vlkohron 2019

Viete, čo je hrozivo znejúci Vlkohron?
Nuž je to MTB maratón zo seriálu Škoda, organizovaný CK Vlkanová Witzenmann spolu s obcami Hronsek a Vlkanová, ktoré sa konali v sobotu 4.mája 2019.
Naši najstarší dvaja mládežníci tam išli prevetrať svojich cyklistických tátošov a vrátili sa ťažší o cenné kovy. Na 27km trati 1.-zlatá priečka patrila Kevinovi Bystričanovi a 3.-bronzová Jožkovi Bednárikovi.

Štart sezóny 2019-2020

V sobotu 13.4.2019 naša mládež odštartovala novú sezónu. Vycestovala na dve miesta. Staršia posádka našich U23 štartovala na Svätojurskom MTB maratóne na kratšej trati. Výborné 2.miesto Kevina Bystričana, na strednej trati a 5.miesto Jozefa Bednárika svedčia o dobrej zimnej príprave našich mladíkov.
Mladšia posádka zamierila na 1. kolo Slovenského pohára MTB XCO STRABAG TURIECKAP do Turčianskych Teplíc. Vyjazdili si tam prvé tohtosezónne umiestnenia: 8.Sandra Bystričanová, 21.Nicolo Polkan, 25.Nikolas Poliak, 33.Denis Poliak. Tiež nie zlý štart sezóny v kategóriách, kde účasť a konkurencia je tradične vysoká.